Slovinsko v spoločnosti najlepších destinácií na svete!

Vďaka svojim skúsenostiam s udržateľnosťou bolo Slovinsko zaradené do prestížneho zoznamu National Geographic

25 úchvatných miest a zážitkov pre rok 2023

V posledných rokoch pritiahlo Slovinsko veľkú pozornosť zo svetových turistických médií. Väčšinou kvôli svojej udržateľnej orientácii a vynikajúcej gastronómii, ale aj kvôli jej prírodným a kultúrnym pokladom a výnimočným jednotlivcom. Ak bolo Slovinsko minulý rok zaradené medzi odporúčané destinácie populárnym svetovým sprievodcom Lonely Planet, tentokrát ich potešil ďalší globálny mediálny gigant.

 

National Geographic, každý rok zverejňuje prestížny zoznam so skupinou redaktorov a odborníkov Best of the world. Tohtoročný výber 25 globálnych destinácií spája tých, ktorí využívajú pozitívne účinky cestovného ruchu na posilnenie svojich miestnych spoločenstiev a životného prostredia.

Destinácie sú rozdelené do piatich kategórií: kultúra, komunita, dobrodružstvo, rodina a príroda. Kategória Príroda, kde Slovinsko našlo svoje miesto, oslavuje zážitky v divokom, nedotknutom a krásnom prostredí.

Samozrejme, gratulujeme! 

Máme radosť, že naši bratia sú takí úspešní. Minulý rok boli vyhodnotení medzi prvými siedmymi v Európe a tento rok vo svetovej dvadsaťpäťke. 

Avšak, vari stojí za zamyslenie, prečo sa naše krásne Slovensko ocitá na chvoste záujmu svetových médií a turizmu. Odpoveď je jednoduchá. Nuž, do konca roka 2022 Slovensko nemá žiadnu správu destinácií a tak ani ich udržateľnosť nikdy nemôže dosiahnuť. Nápravu tohto nedostatku si berie NADS za prvoradú úlohu, počnúc rokom 2023.

Zavolajte nám