Šťastie je sval: Musíme ho cvičiť

Šťastie je ako sval, pretože čím viac ho cvičíme, tým sme šťastnejší. To isté platí pre nešťastie, zatiaľ čo naša súčasná negativita vedie k ďalšej negativite v budúcnosti a kto to chce?

Zdá sa, že je to univerzálna pravda, zatiaľ čo ak urobíme viac „správnych“ alebo „nesprávnych“ činov (nech už to bude čokoľvek, o tom neskôr), tým správnejšie alebo nesprávne činnosti budeme chcieť urobiť, čo zase predpovedá našu súčasnú a budúcu náladu.

To vyvoláva otázku: ak je šťastie ako sval, ako ho môžeme trénovať, aby sme maximalizovali naše šťastie a pohodu?

Prečo je šťastie ako sval

K poznaniu, že šťastie je sval, som sa dostal časom, pozorovaním mojich najlepších a najhorších dní, keď som s rešpektom robil viac-menej „správne“ činy. Napríklad počas mojich najlepších dní som sa zobudil skôr, dal si studenú sprchu, jedol zdravšie a viac cvičil. V zlý deň sa zobudím neskoro, príliš si prezerám sociálne siete, hrám videohry a celkovo odkladám.

V niektorých dňoch som skutočne začal nesprávnymi činnosťami, čím som znížil svoju dennú produktivitu, ale zvýšil som tempo tým, že som prestal robiť tieto nesprávne veci a sústredil som sa na veci, ktoré som potreboval. Bol som napríklad lenivý a nemotivovaný, no po prinútení sa upratovať dom som nabral novú energiu, ktorú som využil na ešte viac práce. Naopak, v niektoré dni som začal byť produktívny, no po niekoľkých zlých rozhodnutiach som už nezvládol.

Šťastie sval, zobudil sa muž držiac si hlavu

To, ako konáme, určuje náš deň

Poďme sa teraz porozprávať o tom, čo rozumieme pod „správnymi“ a „nesprávnymi“ činmi. Podľa môjho názoru nič nie je vrodene dobré alebo zlé, čo znamená, že v určitých situáciách môže byť dobré to zlé a naopak, ale celkovo existuje len málo univerzálnych akcií, ktoré vedú k väčšej alebo menšej produktivite:

Zoznam „správnych“ akcií

   • Skoršie vstávanie
   • Dať si studenú sprchu
   • Zdravé stravovanie
   • Cvičenie
   • Upratovanie domu
   • Usporiadanie zoznamu úloh
   • Počnúc najdôležitejšími úlohami
   • Vedenie šťastného životného štýlu
   • Vedieť, kedy prestať pracovať a kedy si dať prestávku

Zoznam „nesprávnych“ akcií

   • Nadmerné prehliadanie sociálnych médií
   • Prílišné sledovanie televízie a správ
   • Nezdravé stravovanie
   • Prokrastinácia
   • Byť nesústredený a roztržitý
   • Bez konkrétneho plánu na deň
   • Práca na najmenej dôležitých úlohách
   • Byť v strese, depresii a preťažení

Samozrejme, existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžeme urobiť, aby sme svoju myseľ a telo posunuli správnym a nesprávnym smerom, ale celkovo sú vyššie uvedené činnosti dobrým vodítkom. Preto, ak sa niekedy pristihnete pri vykonávaní jednej z vyššie uvedených vecí, zvážte, či celkovo robíte správne alebo nesprávne úlohy, a podľa toho konajte.

Sval šťastia, obraz pozitívnych/negatívnych slov v kocke.

Ako rozvíjať svalovú pamäť šťastia

Je to ako svalová metafora, pretože všetky predchádzajúce pozitívne alebo negatívne emócie posilňujú budúcu pozitivitu a negativitu. Je to ako stať sa kulturistom pozitivity alebo negativity.

Niektorí ľudia sú plní pozitivity a keď čelia občasnej negativite, naozaj ich to nepohne, pretože majú nárazník, ktorý im pomáha zostať silnými a šťastnými z dlhodobého hľadiska. S úctou, negatívni ľudia ľahko podľahnú negativite, pretože vedia, že šťastie je ťažké a nestojí za to sa ani snažiť cítiť sa šťastní.

To neznamená, že negatívni ľudia sa nechcú cítiť šťastní. Oni robia. Dá sa povedať, že toto chce každý, aj keď nevie, ako tento stav dosiahnuť. A ak sa niekedy niekto vyjadrí, že sa chce cítiť negatívne, pretože je to nejako pozitívne, odporúčam mu, aby ma okamžite kontaktoval, pretože sa riadi nejakým pokazeným vzorcom šťastia, ktorý je nesprávny a nepravdivý.

Sval šťastia, kľúč so značkou šťastia

Kľúč k šťastiu

Keď hovorím, že šťastie je ako puzzle, mám na mysli jednoduché pochopenie, že všetci robíme správne a nesprávne činy, ktoré nás robia šťastnejšími alebo nešťastnejšími. Zoznam týchto akcií sa môže zdať dosť veľký a mätúci. Keď však poznáme správne kroky, ktoré treba urobiť a ktorým sa vyhnúť, šťastie bude takmer určite zaručené.

Ľudia často hovoria, že existuje veľa rôznych vzorcov šťastia a každý má svoj vlastný vzorec. To nie je správne, pretože skutočné šťastie prichádza ako zloženie niekoľkých „správnych“ krokov a činov, ktoré ľudia nesprávne vyhlasujú za akési „mini receptúry šťastia“.

Existuje však viac než dosť „nesprávnych činov“, ktoré môžeme podniknúť a ktoré znižujú alebo eliminujú všetky výhody šťastia, ktoré by sme mohli dosiahnuť, ak budeme postupovať podľa týchto nesprávnych krokov. Preto je dôležité nielen konať správne, ale aj nekonať nesprávne.

Úplný zoznam „správnych“ a „nesprávnych“ akcií

V posilňovniach sú osobní tréneri, ktorých úlohou je pomáhať ľuďom pracovať na tréningu ich tela, aby dosiahli ciele, po ktorých túžia. Cvičenia samozrejme zvládneme aj sami a dúfame v pozitívne výsledky. Napriek tomu môžeme so správnym vedením dosiahnuť lepšie výsledky a dosiahnuť ešte väčšie maximá.

Pokiaľ ide o zoznam „správnych“ a „nesprávnych“ činov, ktoré by viedli ku šťastiu, odporúčam prečítať si moju knihu: Optimálne šťastie (alebo ma kontaktovať osobne ), ktorá je ako váš osobný tréner šťastia a ktorá pojednáva o úplnom vzorci maximalizovať naše šťastie.

Roman Russo

Roman Russo

Powered by BetterDocs

Zavolajte nám