DMMS

6 krokov pre podniky v cestovnom ruchu na vytvorenie skvelých cestovných balíkov

Vytváranie cestovných balíkov zahŕňa spoluprácu s ďalšími miestnymi podnikmi v oblasti cestovného ruchu na vytváraní nových ponúk. Úspešné balíčky zlepšia zákaznícku skúsenosť, zvýšia výdavky a dĺžku pobytu. V tomto príspevku vám vysvetlíme ako.

 • Naposledy aktualizované 17. septembra 2021

Balenie ako stratégia rastu

Podniky v oblasti cestovného ruchu, malé aj veľké, môžu získať konkurenčnú výhodu spoluprácou s partnermi na vytváraní neodolateľných cestovných balíkov. Medzi týchto partnerov môžu patriť firmy, ktoré pomáhajú distribuovať váš produkt, ako sú online cestovné kancelárie , maloobchodníci a veľkoobchodníci a iné miestne firmy.

Spolupráca s inými miestnymi podnikmi na vytvorení nového balíka je stratégiou na vytvorenie zvýšenej príťažlivosti pre vášho ideálneho zákazníka a na uľahčenie vašim potenciálnym hosťom pochopiť viac o zážitkoch vo vašej destinácii a nakoniec sa zaviazať k vašej destinácii a rezervovať si u vás . Balík by mal byť navrhnutý tak, aby zlepšil zákaznícku skúsenosť, zvýšil zákaznícke výdavky a dĺžku pobytu a zvýšil výnosy.

Balenie nie je novým konceptom, je dostupné pre všetky veľkosti a typy podnikov cestovného ruchu a vďaka digitálnemu veku ide o stratégiu, ktorú možno jednoduchšie implementovať pomocou zdrojov dostupných na internete.

V tomto príspevku vám vysvetlíme základy vytvárania cestovných balíčkov, aby ste zlepšili príťažlivosť a konverziu vášho produktu a boli prínosom pre vašich miestnych partnerov a vašu destináciu.

čo je balík?

Vytváranie cestovných balíkov možno definovať ako kombináciu dvoch alebo viacerých produktov prezentovaných ako jeden predaj, čím zákazník získa výhodu v porovnaní s nákupom položiek samostatne.

Urobíte to tak, že sa spojíte s iným podnikom alebo podnikmi a vytvoríte balík. Balík musí byť navrhnutý podľa potrieb a záujmov vašich zákazníkov, aby ich okamžite oslovil. Tým myslíme, že budete musieť vytvoriť balík, ktorý je orientovaný na ľudí a trh. Môže ísť o ubytovanie a ponuku reštaurácie, zájazd s bonusom v podobe návštevy atrakcie, zľavnené ubytovanie pred alebo po podujatí v kombinácii so vstupenkami na podujatie.

Možnosti sú obmedzené len dostupným produktom a vašou predstavivosťou.

O aké kroky ide?

Najprv zistite, aké sú vaše obchodné potreby, napríklad potrebujete viac rezervácií cez týždeň, dlhšie pobyty, viac mimosezónneho predaja zájazdov. Majte jasno v tom, čo je pre vás motorom podnikania?

Začnite tým, že si napíšete zoznam firiem, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Môže ísť o činnosť, prevod alebo dokonca podnikanie v susednom regióne.

Využite internet a svoje osobné siete na získavanie potenciálnych partnerských firiem. Urobte si prieskum online a nájdite komponenty, ktoré vás zaujímajú.

Zistite, čo NEROBIŤ .

Vaším cieľom je poskytnúť zákazníkovi lepšiu skúsenosť a obchodné usporiadanie musí byť obojstranne výhodné, aby bolo úspešné, takže možno budete musieť koncept predať druhej strane a budete musieť vysvetliť výhody pre každú z nich. večierok (Čo to znamená pre „mňa“?)

S kým by ste mali pracovať?

Vhodný výber partnera je kľúčový, nielenže by mal ich produkt osloviť vašu cieľovú skupinu, ale mali by mať podobné obchodné princípy a hodnoty. Pomáha, ak s nimi máte existujúci vzťah, ale nie je to podstatné.

Na tréningových workshopoch, ktoré tréneri Tourism Tribe poskytujú v regiónoch, keď hovoríme o balení, výhodách a krokoch na vytváranie balíkov, operátori často vychádzajú z workshopu so záväzkom preskúmať vývoj balíkov spoločne, no ešte to neurobili. stretli ste sa pred účasťou na workshope!

Niektoré ďalšie typy podnikov, o ktorých by ste mohli uvažovať, by mohli zahŕňať>

 • Iný cestovný ruch – ubytovanie, atrakcie, zájazdy, podujatia.
 • Ostatné služby – doprava, parkovanie
 • Predajne potravín a nápojov
 • Vzdelávacie organizácie
 • Kluby a skupiny – športové, hobby

Vývoj vášho balíka

Po výbere komponentov vášho balíka a získaní základnej dohody s hráčmi, ktorí budú zapojení do postupu, môžete vytvoriť a zmapovať detaily balíka.

Budete musieť zvážiť také veci ako;

 • Ako sa to volá?
 • Aké sú inklúzie?
 • Prečo je hodnotný a príťažlivejší pre vašich zákazníkov?
 • Koľko stojí každý komponent, aby ste ho mohli presne oceniť?
 • Jasne oceňte, uistite sa, že všetky prvky vrátane prípadných provízií sú zahrnuté v celkovej kalkulácii. (Nezľavujte do takej miery, že znížite zisky a/alebo kvalitu.)

Tento krok je kľúčovou súčasťou procesu, pretože vďaka „jemnejším“ detailom, ktoré teraz „definujete“, bude váš balík vyčnievať z davu. Potom by ste si mali vytvoriť vzorový itinerár a otestovať ho sami, najmä ak zahŕňa časy jazdy.

Predstavte si zákazníka, ako prijíma balík a postupuje cez rôzne inklúzie. Kriticky posúdiť, či dávajú zmysel a je pravdepodobné, že oslovia rovnakú demografickú skupinu?

Môžete požiadať miestnu organizáciu cestovného ruchu a informačné centrum pre návštevníkov o ich názor a spätnú väzbu v štádiu vývoja.

Vzorový balíček

Názov balíka : Balíček úteku a dobrodružstva

Zahŕňa : 3 noci luxusné ubytovanie v stane, 1/2 dňa dobrodružstvo na kajaku, 2 hodiny „Camel Trek“ a večera pre 2 v reštaurácii Cascade Waterfall.

Cena : 700,00 A$ na osobu, podiel na dvoch

Spôsoby propagácie : Webové stránky, CRM, Instagram

Termín : máj-august

Možno by ste si chceli zachovať trochu flexibility, aby ste maximalizovali príťažlivosť.

Definovanie operačného procesu

Teraz, keď máte balík definovaný, ďalší krok je kritický, ako sa hovorí, diabol je v detailoch. Takže zvážte nasledujúce;

 • Kto prijíma rezervácie?
 • Ako budete spravovať zásoby?
 • Kto prijíma platbu; a ake su dohodnute podmienky prevodu financii?
 • Kto vybavuje prípadné sťažnosti; a aky je postup?
 • Existujú nejaké „obdobia blokovania“?
 • Uistite sa, že VŠETCI zamestnanci sú dobre vyškolení, informovaní a dobre informovaní o balíku

Ďalej budete musieť naplánovať, ako to uviesť na trh? Kto bude čo robiť a kedy?

Propagácia balíka

Starostlivo zvážte načasovanie vydania balíka a budete musieť plánovať v dostatočnom predstihu, aby ste mali dostatok času na propagáciu a rezerváciu. (Nezabudnite uviesť priemerné dodacie lehoty rezervácie.)

Nepropagujte balík len pri jeho uvedení na trh, mali by ste zvážiť aj možnosti pokračujúcej propagácie reklamy, napr. pred miestnymi udalosťami, počas prázdnin.

Uistite sa, že vaše miestne informačné centrum pre návštevníkov vie o balíku.

Vypracujte propagačný detail balíka.

To môže zahŕňať;

 • Itinerár, uistite sa, že je dostupný na webových stránkach všetkých partnerov a dá sa stiahnuť ako PDF
 • Vzájomné online zoznamy vrátane obsahu a obrázkov, napr. fotografií a videí, ktoré špecificky zodpovedajú zážitkom
 • Kombinované zobrazenia v regióne a v informačnom centre pre návštevníkov
 • Spoločné logá alebo značky by mohli podporiť propagáciu a ukázať profesionalitu za balíkom

Zdokumentujte balík a prevádzkové a propagačné procesy. Ak si pravidlá zasnúbenia nastavíte včas, môže vám to z dlhodobého hľadiska ušetriť smútok.

Skontrolujte a spresnite

Na tento posledný krok sa často zabúda a je životne dôležitý. Počúvajte svojich zákazníkov a sledujte svoje online recenzie, aby ste získali spätnú väzbu. Je dôležité, aby ste svoj sľub splnili. Buďte dostatočne flexibilní, aby ste prispôsobili svoj balík potrebám spotrebiteľov, dokonca môžete zvážiť pridanie nového produktu do balíka, aby ste získali nové nadšenie.

Takže tu to máte, našich 6 krokov k vytvoreniu balíka. Znie to jednoducho, keď si to prečítate v tomto článku a je to tak, ale vyžaduje si to premýšľanie, budovanie vzťahov, pozornosť k detailom, plánovanie a veľmi dobré pochopenie vášho ideálneho zákazníka.

 

Zavolajte nám