Booking.com: Správa o udržateľnom cestovaní 2019

Globálni turisti preferujú ekologické ubytovanie

70 % svetových cestovateľov tvrdí, že by si s väčšou pravdepodobnosťou rezervovali ubytovanie s vedomím, že je ekologické, či už hľadajú trvalo udržateľný pobyt alebo nie.

Pokiaľ však ide o uznanie trvalo udržateľného miesta na pobyt, takmer tri štvrtiny (72 %) cestovateľov z celého sveta uviedlo, že nevedia o existencii environmentálnych značiek pre dovolenkové ubytovanie, zatiaľ čo viac ako tretina (37 %) Potvrdzujú, že medzinárodná norma na identifikáciu ekologicky šetrného ubytovania by ich pomohla povzbudiť k udržateľnejšiemu cestovaniu a 62 % by sa z pobytu v ubytovaní cítilo lepšie, keby vedeli, že má environmentálnu značku.

Prečítajte si celú správu: Správa  Booking.com 2019 o udržateľnom cestovaní  (17. apríla 2019)

Chcete, aby bolo vaše ubytovanie udržateľné?

Ako správa naznačuje, cestujúci a klienti iných poskytovateľov cestovných služieb hľadajú potvrdenie, že sú zavedené postupy udržateľnosti.

Certifikácia trvalej udržateľnosti (niektorí nazývajú environmentálnu značku) je dobrovoľné hodnotenie ubytovania treťou stranou prostredníctvom auditu z hľadiska zhody s normou trvalo udržateľného cestovného ruchu. GSTC nevykonáva certifikáciu. Certifikáciu vykonávajú príslušné certifikačné orgány na celom svete. GSTC akredituje tých, ktorí certifikujú.

Ubytovania certifikované akreditovaným certifikačným orgánom GSTC môžu používať logo GSTC spolu so značkou certifikačného orgánu.

Zistite viac o tom, ako sa stať certifikovaným ako trvalo udržateľné ubytovanie .

Zavolajte nám